تعمیر دستگاه کپی دیجیتال

تعمیر دستگاه کپی دیجیتال

تعمیر دستگاه کپی دیجیتال

کانون آلفا طی مقاله ی چگونگی تعمیر دستگاه کپی دیجیتال ، جهت رفع مشکلات شما عزیزان  به بررسی و رفع آن ها در این زمینه می پردازد .

دستگاه کپی چیست

پیش از شرح چگونگی تعمیر دستگاه کپی دیجیتال ، لازم به ذکر است بدانید که به طور کلی تعریف دستگاه کپی را می توان چنین برداشت کرد که دستگاهی است که می تواند با سرعت کافی عکس و متن را برای شما کپی بگیرد . بیشتر دستگاه های فتوکپی موجود از فناوری به نام Xerography استفاده می کنند . در این عملکرد از بارهای الکترواستاتیک بر روی یک نورگیر حساس به نور استفاده می کند تا در آغاز بتوانند ذرات تونر (پودر) را بر روی کاغذ به شکل تصویر ایجاد کنند . سپس حرارت ، فشار یا ترکیبی از آن دو استفاده می شود تا تونر بر روی کاغذ حک و ذخیره شود.  دستگاه فتوکپی می تواند از تکنولوژی های دیگری مانند جت جوهر استفاده کند ، اما Xerography برای کپی در ادارات استاندارد و مناسب به حساب می آید  . اولین و نخستین نسخه دستگاه کپی ، در سال 1881 توسط دیوید جستتنر اختراع شد .

چگونگی برطرف کردن مشکلات دستگاه کپی دیجیتال

 مشاهده شدن خطوط سفید در تصویر چاپ شده دستگاه کپی شما

هنگامی که خط های سفید در تصویر چاپ شدۀ خود مشاهده می کنید در مرحله اول  باید جایگاه سیم شارژهای MC   و TC را تعویض کنیم . در مرحله بعد دولوپر را چک کنید تا کم نشده باشد . در مرحله اخر هم  جهت رفع مشکل خرابی تصویر دستگاه فتوکپی به چک کردن درام و رفع ایراد احتمالی در آن بپردازید .

 تکرار تصویر توسط دستگاه کپی

تکرار تصویر در دستگاه کپی اغلب به دلیل خرابی تفلون هیتر می باشد که باید به ان رسیدگی کرد به صورت که در جهت تعمیر مشکل خرابی تصویر باید  درام و بلید چک شوند . اگر مشاهده کردید که خرابی به وجود آمده است بهتر است هر دوی آنها تعویض شوند تا این مشکل به طور کامل برطرف شوند .

علت خروج دولوپر از دستگاه کپی

خروج پودر دولوپر (پودر سنگین)

از دلایل دیگری که می ‌تواند موجب خرابی تصویر فتوکپی شود ، ریخته شدن پودر دولوپر (پودر سنگین) به بیرون است . به وجود آمدن این اشکال به دو دلیل بستگی دارد . دلیل اول آن است که سیم شارژ MC و یا TC کپی خراب و یا از بین رفته باشد . دلیل دوم نیز آن است که درب کپی به درستی متصل نشده است  و یا اتصالات شارژرهای درام جرقه می زند . در هر دو مورد راه حل حل این مشکل ان است که دستگاه باید به دست یک متخصص سپرده شود تا علم و اگاهی خود در این زمینه به برطرف کردن مشکل شما بپردازد .

زمان قطع برق

مشکل : قدیمی بودن دستگاه یا به روز نبودن تکنولوژی

این مشکل در تعداد زیادی از دستگاه های کپی قابل مشاهده است . یعنی اگر بخواهیم به صورت درست بیان کنیم دستگاه شما کاملا سالم است و تمامی تنظیمات نیز به طور کامل و درست صورت گرفته است اما با این حال شما اختلالاتی را در دستگاه خود حس می کنید .

راه حل:

باید این مسئله را قبول کنید که دستگاه شما از تکنولوژی های جدید فاصله گرفته است و باید برای خریدن دستگاه جدید با تکنولوژی بهتر اقدام کنید چون نگه داشتن یک دستگاه با تکنولوژی قدیمی بسیار سخت تر از پرداختن هزینه برای یک دستگاه جدید است پس بهتر است در اسرع وقت اقدام به خرید دستگاه جدید کنید .

در مقاله ی چگونگی تعمیر دستگاه کپی دیجیتال تلاش کردیم تا بتوانیم از طریق علم خود به شما کاربر عزیز در جهت تعمیر دستگاه کپی خود در خانه کمک کنیم . در صورت بروز مشکلات بیشتر می توانید به مقاله های دیگر این کانون مراجعه کنید و در آخر نیز می توانید با اعتماد به کانون ما دستگاه خود را در اختیار ما بگذارید تابه حل مشکلات دستگاه شما از نظر تخصصی پرداخته شود .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *