تعمیر دستگاه کپی ar-x625 شارپ
تعمیر دستگاه کپی ar-x625 شارپ

به طور کلی دستگاه کپی ، دستگاهی است که می تواند با سرعت کافی عکس و متن را برای شما کپی بگیرد . ما در این مقاله که توسط کانون آلفا تهیه شده است در تلاشیم تا بتوانیم راه حل هایی را برای تعمیر دستگاه کپی خود به شما ارائه دهیم زیرا تنها هدف این کانون جلب رضایت و اعتماد شما کاربر عزیز نسبت به این کانون می باشد .

راه حل های تعمیر دستگاه کپی شارپ

زمان قطع برق

دلیل اصلی و مهم به وجود آمدن چنین مشکلی قدیمی بودن دستگاه یا به روز نبودن تکنولوژی می باشد و در تلاشیم تا به شما بگوییم که چگونه به حل این مشکل بپردازید . این مشکل در تعداد زیادی از دستگاه های کپی قابل مشاهده است . یعنی اگر بخواهیم به صورت درست بیان کنیم دستگاه شما کاملا سالم است و تمامی تنظیمات نیز به طور کامل و درست صورت گرفته است اما با این حال شما اختلالاتی را در دستگاه خود حس می کنید .

باید این مسئله را قبول کنید که دستگاه شما از تکنولوژی های جدید فاصله گرفته است و باید برای خریدن دستگاه جدید با تکنولوژی بهتر اقدام کنید چون نگه داشتن یک دستگاه با تکنولوژی قدیمی بسیار سخت تر از پرداختن هزینه برای یک دستگاه جدید است پس بهتر است در اسرع وقت اقدام به خرید دستگاه جدید کنید .

آیا دستگاه کپی دفتر ممکن است با ویروس آلوده شود

پاسخ این سوال  کاملا به نوع دستگاهی بستگی دارد که در شرکت خود نصب کردید . دستگاه های کپی دفتری اغلب به شبکه متصل هستند . اگر دستگاه شما نیز چنین وضعیتی را دارد ، امکان آلوده شدن دستگاه به ویروس وجود دارد . اگر دستگاه شما دارای فضای ذخیره سازی داخلی است یا به فضای ذخیره سازی خارجی وصل شده است امکان آلوده شدن آن به ویروس وجود دارد .

ویروس از سیستم آلوده به دستگاه حمله خواهد کرد . برای پیشگیری از بروز چنین مشکلاتی باید شبکه موجود در دفتر را از بدافزارها محافظت کنید . در نهایت اگر از آنتی ویروس استفاده نکنید در معرض این حملات خواهید بود .

بهتر است به ادامه مقاله تعمیر دستگاه کپی ar-x625 شارپ توجه فرمایید .

تعمیر فیوزینگ دستگاه کپی شارپ
تعمیر فیوزینگ دستگاه کپی شارپ

در صورتی که امکان تعمیر فیوزینگ دستگاه کپی شارپ وجود نداشته باشد ، تعمیرکاران اقدام به تعویض آن با یک نمونه نو و اورجینال می نمایند . نیاز به تعویض فیوزینگ کپی شارپ ، گاه توسط هشدارهایی از سوی دستگاه به کاربر اعلام می گردد .

معمولاً دستگاه‌های کپی ، با بروز اختلال در عملکرد فیوزینگ ، بصورت اتوماتیک و با کدهای مخصوص هشدارهایی مبنی بر نیاز به تعویض فیوزینگ را به کاربر اعلام می دارند . وجود خطوطی بر روی کاغذ چاپ شده نیز میتواند نشانه ای برای تعویض فیوزینگ و یا یکی از قطعات آن باشد .

بيشتر بدانيد : یونیت فیوزینگ چیست

 تعمیر کاغذ کش دستگاه کپی شارپ

ایرادات و مشکلاتی که در دستگاه‌های شارپ ممکن است برای کاغذکش‌ها بوجود بیاید به دو دسته تقسیم می‌شود . اولین مشکل عدم فعالیت کاغذکش می‌باشد که بطور کلی هیچ کاغذی وارد دستگاه نمی‌شود .

مشکل دومی که احتمال دارد پیش بیاید مربوط به فرایند ناقص وغیرممکن مکش کاغذ می ‌باشد که در این صورت کاغذ به درستی وارد دستگاه نمی‌شود که در اصطلاح گفته می‌شود ، کاغذ در دستگاه گیر کرده است. در چنین مواقعی بهتر است پیش از اقدام به تعویض و تعمیر کاغذ کش کپی خود با یکی از کارشناسان  آگاه در این زمینه مشورت کنید .

بيشتر بدانيد : تعمیر کاغذ کش پرینتر و دستگاه کپی

تعمیرات درام کپی شارپ

تعمیر درام دستگاه کپی شارپ مراحل خاص خود را دارد ؛ مانند بررسی یونیت درام ، جداسازی قفل محور درام ، باز کردن مجموعه سیم شارژ، گردگیری و تمیز کردن و در نهایت گریس‌ کاری دنده‌ها و قفل محور می باشد .

واضح است انجام صحیح و درست این موارد و رفع مشکل به وجود آمده در درام نیاز به حضور کارشناس و متخصص این کار دارد . از این رو توصیه می شود سرویس‌های مربوطه با این بخش از دستگاه توسط کارشناسان صورت گیرد .

تعمیر برد پاور دستگاه کپی شارپ

این بخش ، همان گونه که از مشخصاتش قابل تشخیص است ، وظیفه تأمین انرژی مورد نیاز دستگاه را بر عهده دارد . به همین دلیل است که بروز اختلال در آن ، به نوعی باعث خرابی و از کارافتادگی کامل دستگاه می گردد . حجم کاری بالا ، ولتاژ بالای جریان برق و در نهایت آلودگی قطعات ، برخی از عواملی هستند که بروز ایراد و اختلال در برد پاور دستگاه کپی شارپ را سبب می گردند .

بهتر است بدانید که قدرت برد پاور دستگاه کپی در قیاس با پرینتر بسیار بیشتر است که البته این امر چندان هم عجیب و غیر قابل پیش بینی نیست زیرا دستگاه کپی برای کار نیاز به قدرت و انرژی بیشتری دارد و جریان انرژی بیشتری را استفاده می‌ کند .

در هر حال اگر دستگاه کپی شما دچار اختلال و مشکل شده است و این احتمال را می دهید که این اشکال ناشی از برد پاور آن است می توانید آن را به متخصصین در این زمینه بسپارید تا ان ها به حل مشکل دستگاه شما بپردازند و به صورت تخصصی و حرفه ای تعمیر و قطعات دستگاه شما تعویض شود .

تعمیر مشکل گیر کردن کاغذ در فتوکپی شارپ
تعمیر مشکل گیر کردن کاغذ در فتوکپی شارپ

گیر کردن کاغذ یکی از رایج‌ترین مشکلات در حین کار با دستگاه کپی است . بروز این ایراد می‌تواند علل مختلفی داشته باشد که برخی از آن ها عبارتند از : نامناسب بودن وزن کاغذ ، نامناسب بودن جنس کاغذ ، سبک بودن بیش از اندازه کاغذ ، تنظیمات نادرست دستگاه کپی و … .

در هر حال اگر کاغذ موجود در دستگاه گیر کرد به راحتی می‌توانید کاغذ را با باز کردن دستگاه کپی ، بیرون بکشید و این مشکل را رفع نمایید . اما اگر این مشکل ، به طور مکرر اتفاق بیافتد ، نیاز است که برای تعمیرات فتوکپی شارپ ، به یک متخصص مراجعه کرد . توجه داشته باشید اگر که از باز کردن دستگاه خود اطلاعی ندارید ، بهتر است برای انجام این کار به متخصص مربوطه مراجعه کنید چرا که ممکن است با دستکاری دستگاه ، مشکل دوچندان شود .

بيشتر بدانيد : تعمیرات دستگاه کپی کانن

خارج شدن پودر دولوپر

از دلایل دیگری که می‌تواند موجب خرابی و اسیب تصویر فتوکپی شود ، ریخته شدن پودر دولوپر (پودر سنگین) به بیرون است . به وجود آمدن این اشکال به دو دلیل بستگی دارد . دلیل اول ان است که سیم شارژ MC و یا TC کپی خراب و یا از بین رفته باشد .

دلیل دوم نیز آن است که درب کپی به درستی متصل نشده است  و یا اتصالات شارژرهای درام جرقه می زند . در هر دو مورد راه حل حل این مشکل ان است که دستگاه باید به دست یک متخصص سپرده شود تا علم و آگاهی خود در این زمینه به برطرف کردن مشکل شما بپردازد .

امیدواریم مطالب گفته شده مفید بوده باشد و توانسته باشید با مقاله تعمیر دستگاه کپی ar-x625 شارپ که توسط تهیه کنندگان کانون آلفا تهیه شده است به رفع مشکل خود بپردازید . تیم مهندسین این کانون در خدمت شما کاربران عزیز است تا در صورت بروز هرگونه مشکل بیشتر بتوانید به این کانون اعتماد کنید .