تعمیر دستگاه کپی canon

تعمیر دستگاه کپی canon
تعمیر دستگاه کپی canon

مقاله تعمیر دستگاه کپی Canon ، توسط مجموعه ی آلفا در جهت رفع مشکلات شما عزیزان تهیه شده است . توصیه آلفا به شما کاربران محترم این است که  برای رسیدن به پاسخ سوالات خود ، با دقت به مطالعه ادامه ی مطلب ارائه شده بپردازید .

دستگاه کپی چیست؟

دستگاه فتوکپی به دستگاهی گفته می شود که به سرعت برگه ها و عکس ها را کپی می گیرد . بیشتر دستگاه های فتوکپی کنونی از تکنولوژی ای به نام Xerography استفاده می کنند . در این فرایند از بارهای الکترواستاتیک بر روی یک نورگیر حساس به نور استفاده می کنند تا در آغاز بتوانند ذرات تونر (پودر) را بر روی کاغذ به شکل تصویر ایجاد کنند . پس از حرارت ، فشار یا ترکیبی از آن دو استفاده می شود تا تونر بر روی کاغذ حک شود.  دستگاه فتوکپی می تواند از فناوری های دیگر مانند جت جوهر استفاده کند ، اما Xerography برای کپی در ادارات استاندارد است . اولین و نخستین نسخه دستگاه کپی ، در سال 1881 توسط دیوید جستتنر اختراع شد .

برطرف کردن مشکلات دستگاه کپی canon

اگر دستگاه کپی شما دچار مشکل شده است و نمی توانید آن را برطرف کنید می توانید با اعتماد به تخصص مهندسین این کانون دستگاه خود را در اختیار ما بگذارید تا به مشکلات دستگاه کپی شما به صورت تخصصی رسیدگی شود . کانون آلفا در این مقاله قصد دارد به چندین مشکل دستگاه کپی بپردازد تا بتوانید آن ها را در منزل برطرف کنید .

بیشتر بدانید : تعمیر دستگاه فتوکپی توشیبا

تعمیر دستگاه فتوکپی کانن
صفحات پیچ و تاب خورده در دستگاه کپی canon

هنگامی که صفحات کپی به صورت پیچ و تاب خورده و مشکل دار از دستگاه کپی خارج می شوند ، ممکن است باعث نگرانی کاربر و یا خراب شدن کار کارمند در اداره خود شود . این موضوع ممکن است در جلسات کاری یا اداری بسیار بد باشد . صفحات پیچ و تاب خورده اکثرا نتیجه فید نادرست و اشتباه  و رولرهایی است که باعث گیرکردن کاغذ یا به هم چسبیدن آن ها شدند .

همچنین مشکلات مرتبط با سینی کاغذ و رطوبت ایجاد شده توسط آب و هوای مرطوب و اسمبلی Fuser می تواند منجربه پیچ و تاپ خوردن کاغذ توسط دستگاه کپی شما شود . برای مشکلات مرتبط با سینی کاغذ می توانید به دنبال خرید جایگزین باشید . با این حال تعمیر fuser و رولر فید کاغذ نیازمند کمک یک مسئول فنی و مهندس متخصص در این زمینه است .

همچنین این مشکل نیز میتواند از کاغذ کش دستگاه شما باشد ، برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه کاغذ کش پرینتر اینجا کلیک کنید .

کپی ها بسیار روشن یا بسیار تیره هستند

اکثر مشکلات دستگاه کپی مرتبط با  صفحات کپی شده بسیار روشن یا بسیار تیره ، نتیجه عدم تعادل در کنترل چگالی بر روی دستگاه کپی است . امکان دارد یک فرد به صورت تصادفی تنظیمات قبلی را عوض کرده باشد . در این شرایط برگرداندن تنظیمات چگالی به حالت قبلی بهترین راه حل به حساب می آید . همچنین ممکن است درام به انتهای چرخه زندگی خود رسیده باشد یا تونر موجود نامناسب باشد . برخی از تونرها برای دستگاه شما مناسب نیستند و همین دلیل باعث ایجاد مشکل در چگالی می شود . در این شرایط توجه داشته باشید که باید تونر عوض شود .

مشکلات کارتریج canon
مشکلات تونر یا کارتریج

امکان دارد در هر دستگاه کپی مشکلات مرتبط با تونر کم ، خالی یا با عملکرد نادرست دیده شود . اگر تونر دستگاه شما کم یا خالی است باید آن را عوض کنید . اگر تونر دستگاه شما به درستی کار نمی کند امکان دارد  مشکلات زیر وجود داشته باشد :

خطای سازنده کپی : با کیفیت ضعیف ؛ در این شرایط کارتریج باید عوض شود .

خطای ناسازگاری : بیشتر دستگاه های کپی نیازمند تونر خاصی هستند . اگر از تونری استفاده کنید که با دستگاه تان سازگاری ندارد با این مشکل مواجه خواهید شد .

بیشتر بدانید : بهترین زمان تعویض کارتریج چه زمانی است ؟؟

کانون آلفا ، طی مقاله تعمیر دستگاه کپی Canon ، به انواع مشکلات این برند پرداخته است . امیدواریم که مطالب فوق مورد استفاده قرار گرفته باشد . تنها هدف آلفا جلب رضایت شماست ، کافیست اعتماد کنید ….

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *