تعمیر دستگاه کپی Konicaminolta

تعمیر دستگاه کپی Konicaminoltaتعمیر دستگاه کپی Konicaminolta

دستگاه کپی چیست ؟

دستگاه کپی دستگاهی است که با اسکن کردن برگه ی مورد نظر به وسیله ی تاباندن نور ، و همچنین انعکاس آن بر روی درام به وسیله ی عدسی موجود در داخل دستگاه و همچنین با استفاده از باردار کردن کاغذ و ذرات تونر و در نهایت حرارت دادن و چسباندن پودر تونر به کاغذ ، از روی برگه های مورد نظر شما با سرعت بالایی کپی میگیرد . این دستگاه ها در ابعاد و اندازه مختلف وجود دارند و برای کارهای مختلف طراحی شده اند ، به عنوان مثال برای مصارف خانگی که کار سبک تر است دستگاه ها ی کپی معمولی و برای مصارف کاری که کار سنگین تر است از دستگاه های سنگین استفاده میشود .

بهتر است به ادامه ی مقاله ی تعمیر دستگاه کپی Konicaminolta توجه فرمایید .

چگونگی برطرف کردن مشکلات دستگاه کپی

۱. چه زمانی باید درام دستگاه کپی عوض شود؟

پی بردن به اینکه چه زمانی باید به سراغ تعویض درام دستگاه خود بروید کار ساده ای است ، البته باید به اتفاقاتی که رخ میدهد توجه داشته باشید . این اتفاقات میتواند به صورت خط خطی شدن کاغذ های خروجی از دستگاه باشد و یا اینکه وضوحیت کار خروجی از دستگاه به صورت غیر عادی کم شده و مطمئن شوید که بروز این اتفاق به دلیل اتمام تونر دستگاه نیست . البته یک سری از دستگاه ها وجود دارند که خود پیغامی در جهت هشدار برای تعویض درام دستگاه به شما میدهد و شما باید به این علائم توجه داشته باشید .

تعویض درام کار ساده و لیی در عین سادگی ظرافت خاصی را میطلبد که بتوانید کار را به درستی تا انتها برسانید . ابتدا باید دستگاه را روشن بگذارید و در عین روشن بودن دستگاه ، کاور بالایی اسکنر را باز کنید ، پس از آن میتوانید کارتریج و درام را مشاهده کنید . در یک سمت درام گیره است که با باز کردن آن درام از دستگاه به راحتی خارج میشود .

بهتر است به ادامه مقاله تعمیر دستگاه کپی Konicaminolta توجه فرمایید .

توجه داشته باشید که باید از قبل درام دستگاه خود را تهیه کرده و آماده داشته باشید که پس از خارج کردن درام قدیمی ، درام جدید را جایگزین کنید . توجه داشته باشید که درام باید خیلی راحت وارد جایگاه خود شود ، انجام این عمل زوری نیست و باید طبق روال خودش سر جایگاهش قرار بگیرد . در آخر هم باید درب اسکنر را بسته و درام قدیمی را دور بیندازید .

بیشتر مطالعه کنید : تعمیر دستگاه کپی توشیبا Toshiba

انواع مشکلات دستگاه کپی
2. گیر کردن کاغذ

گیر کردن کاغذ یکی از مشکلات دستگاه کپی است . دلیل این مشکل امکان دارد از اندازه نامناسب کاغذ یا کاغذ بارگذاری شده نادرست در سینی دستگاه

باشد . این مشکلات می تواند موجب شود دستگاه کپی ، کاغذ نادرستی را دریافت نماید و باعث ایجاد گیر کردن کاغذ شود که کار پرینت یا کپی را به تاخیر می اندازد . برطرف کردن این نوع از مشکلات نیازمند برداشتن دستی کاغذهای گیر کرده و بارگذاری کاغذهایی با اندازه درست یا اصلاحا تراز کاغذهاست . علاوه بر این ، چه باور بکنید و چه باور نکنید ، گرد و خاک بر روی کاغذ وجود دارد و همین امر باعث آسیب به دستگاه  و در نهایت گیر کردن کاغذ می شود .  بهترین روش برای پیشگیری از بروز چنین مشکلاتی ، تمیز کردن لاستیک های فید به صورت دوره ای است . هر گونه گرد و خاکی که بر روی دستگاه کپی و داخل آن وجود دارد را پاک کنید . بهتر است به ادامه ی مقاله ی تعمیر دستگاه کپی Konicaminolta توجه فرمایید .

۳. مشکلات تونر یا کارتریج

امکان دارد در هر دستگاه کپی مشکلات مرتبط با تونر کم ، خالی یا با عملکرد نادرست دیده شود . اگر تونر دستگاه شما کم یا خالی است باید آن را عوض

کنید . در صورت عدم عملکرد صحیح دستگاه تونر موردنظر ، امکان دارد مشکلات زیر وجود داشته باشد :

۱. خطای سازنده : کپی با کیفیت ضعیف ، در این شرایط کارتریج باید عوض شود .

۲. خطای ناسازگاری : بیشتر دستگاه های کپی نیازمند تونر خاصی هستند . اگر از تونری استفاده کنید که با دستگاه تان سازگاری ندارد با این مشکل مواجه خواهید شد .

بیشتر مطالعه کنید : بهترین زمان تعویض کارتریج

امیدواریم از مطالعه مقاله تعمیر دستگاه کپی Konicaminolta نهایت استفاده را برده باشید و کانون آلفا توانسته باشد در حل مشکلات دستگاه کپی ، شما را یاری کند . در صورت بروز مشکلات بیشتر و مواردی غیر از موارد ذکر شده در مقاله بالا می توانید دستگاه خود در اختیار این کانون قراردهید تا با تخصص و علمی که در این زمینه در دست دارد ، بتواند مشکل دستگاه کپی شما را رفع کند .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *