تعمیر پلاتر hp

تعمیر پلاتر  hp
تعمیر پلاتر  hp

پلاتر یک دستگاه خروجی کامپیوتر است که به طور معمول برای چاپ تصاویر و یا ترسیم اشکال هندسی فنی و معماری به کار می رود که به کمک آن میتوان تصاویر دلخواه را در ابعاد بزرگ بر روی کاغذ های مخصوص به تصویر کشید .

انــواع رســام

رسام ها به سه دسته جوهرافشان و قلمی و الکترواستاتیکی تقسیم بندی می شوند که در این قسمت از مقاله چگونگی تعمیر پلاتر  hp به توضیحی کوتاه از هر کدام می پردازیم .

رســام های جوهر افـشـان

این دسته از رسام ها ، مانند چاپگرهای جوهرافشان معمولی هستند و توانایی ترسیم اشکال و حروف را دارند .

رســام هـای قـلمــی

دسته دوم رسام ها ، با استفاده از یک یا چند قلم رنگی ، خطوط را روی کاغذ یا رسانه ای شفاف ، ترسیم می کنند . رسام های قلمی برای تهیه متن ، مناسب محسوب نمی شوند زیرا در این صورت باید هر کارکتر را به صورت جدا گانه و تکی ترسیم کنند که این کار وقت گیر و برای این دستگاه نامناسب به حساب می آید .

رســام هـای الکـترواستاتـیکـی

این گونه رسام ها ، مانند چاپگرهای لیزری از بار الکتریسیته ساکن و پودر جوهر استفاده می کنند یا می توان گفت که رسام های الکترواستاتیکی ابتدا الگویی از نقطه های بار دار الکتریکی را روی کاغذ رسم کرده ، آنگاه از پودر جوهر استفاده کرده و آن را حرارت می دهند .

بیشتر بدانید : تعمیر پلاتر توشیبا

نحوه کار با پلاتر hp
طریقه کار با دستگاه Cutting Plotter

رول را داخل دستگاه قرار داده و مشخص می کنیم که مدیای مورد نظر ما رول است یا صفحه .

دستگاه را در حالت Remote قرار داده و فیش USB آنرا به پشت کامپیوتر وصل می کنیم .

در این مرحله corelDRAWرا اجرا می نماییم و متن مورد نظر را تایپ می کنیم .

 متن مورد نظر را بصورت Outline می کنیم .

سپس متن را weld می کنیم تا دستگاه فقط حاشیه های دور را ببرد .

برنامه FineCut را که به صورت پلاگین کورل بر روی نرم افزار نصب شده اجرا می نماییم و صول و ارتفاع چاپ و همچنین تعداد چاپ را تعریف می کنیم .

پس از چاپ محصول ما یک کاغذ برش خورده می باشد که باید پوست کن شود .

در نهایت تصویر پوست کن شده را با سلفون یا بوسیله برش نصف کاغذ بر روی مکان مورد نظر نصب می نماییم . متن پوست کن شده و همچنین قسمت پوست کن را نشان می دهد ؛ قسمت پوست کن اگر صحیح و با دقت جدا شود می توان آنرا بصورت نگاتیو بر روی نقاط مورد نظر چسباند .

توضیحی درباره مشکلات پلاتر

پلاتر یکی از وسایل اداری مهم به حساب می آید که امکان دارد مانند دستگاه های دیگر مشکلاتی برایش بوجو بیاید که باید به برطرف کردن آن بپردازید زیرا مانند دستگاه چاپگر و پرینتر برای سیستم کاری شما کاربرد بسیاری دارد . برطرف کردن مشکلات پلاتر یک کار تخصصی به حساب می آید پس بهتر است آن را به متخصصین در این رشته بسپارید تا آن ها به این مشکل بپردازند .

امیدواریم از مطالعه مقاله چگونگی تعمیر پلاتر  hp نهایت استفاده را برده باشید و کانون آلفا توانسته باشد در حل مشکلات تعمیر پلاتر ، شما را یاری کند . در صورت بروز مشکلات بیشتر و مواردی غیر از موارد ذکر شده در مقاله بالا می توانید دستگاه خود در اختیار این کانون قراردهید تا با تخصص و علمی که در این زمینه در دست دارد ، بتواند مشکل شما را رفع کند . برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید در صفحه تماس با ما ، با مشاورین ما در ارتباط باشید  .

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *