تعمیر پلاتر سامسونگ
تعمیر پلاتر Samsung

دستگاه پلاتر یک نوع از ماشین های چاپ به حساب می آید ، که در نوع خود حرفه ای و تخصصی محسوب می شود . این دستگاه برای چاپ تصاویر گرافیکی در ابعاد بزرگ کاربرد دارد . اگر بخواهیم به صورت دیگر نیز آن را تعریف کنیم این است که این دستگاه می تواند هر نوع عکسی را با عرض زیاد چاپ کند.

این دستگاه با رسم نقطه های منفرد پر شمار، گرافیك های پیكسلی خوبی تحویل شما می دهد . پلاتر برای چاپ ترسیم های بزرگ نیز کاربرد مناسبی دارد. یک پلاتر متشکل از بدنه، سطح ریل عرضی، ریل طولی، مکانیزم تقلیل دهنده، مکانیزم انتقال به ریل عرضی و قلم ثابت، محرک های قدرت و سیستم کنترل سخت افزار و نرم افزار مربوطه است.

عملکرد کلی این دستگاه بدین صورت می باشد که به جای تونر ، پلاترها از قلم ، مداد ، نشانگر یا ابزار نوشتن دیگری برای ترسیم خطوط متعدد و مداوم روی کاغذ استفاده می کنند. این دستگاه زمانی مورد استفاده گسترده ای برای طراحی به کمک رایانه قرار می گرفت و کم و بیش توسط چاپگرهای با فرمت گسترده فاز شده اند. پلاترها برای تولید نسخه مشکل تر از برنامه ها و سایر کاربردهای مشابه بهره می برند. اولین درام پلاتر در سال 1959 ، CalComp Model 565 اولین نقشه کش درام جهان بود . که این دستگاه تنها یک قلم داشت و می توانست رسانه ها را به عرض 11 کنترل کند .

بيشتر بدانيد : تعمیرات پلاتر HP

انــواع رســام یا پلاتر

۱. رســام های جوهر افـشـان

این دسته از پلاترها مانند چاپگرهای جوهرافشانی که می شناسید می باشند و قادر به ترسیم اشکال و حروف بر روی کاغذ هستند. عملکرد این دستگاه بدن صورت می باشد که قلم های جوهر به چپ و راست حرکت می کنند ، کاغذ را به جلو و عقب روی یک درام استوانه می چرخانند. با ترکیب این دو جهت می توان خطوط را از هر جهت ترسیم کرد. پلاترهای مسطح دارای یک سطح افقی بزرگ هستند که روی آن کاغذ قرار می گیرد. یک نوار مسافرتی هنگام حرکت در سطح ، خطوطی را روی کاغذ می کشد.

اغلب پلاترهای جوهر افشان اندازه های خروجی را ارائه می دهند که بسیار بزرگتر از چاپگرهای جوهر افشان استاندارد و لیزر هستند. و مانند چاپگر جوهر افشان استاندارد اسنادی را به عرض 8.5 اینچ ایجاد می کند. این امکان وجود دارد که این نوع پلاتر اسنادی به عرض 44 اینچ تولید کند. طول سندی که توسط یک درام پلاتر چاپ شده است فقط با اندازه کاغذ محدود می شود. اسناد چاپ شده توسط پلاترهای مسطح به طول و عرض سطح چاپ محدود می شوند.

رســام هـای قـلمــی

دسته بعدی پلاتر ها ، با استفاده از قلم رنگی، خطوط را روی کاغذ رسم می کنند. این مجموعه از پلاترها برای تهیه متن مناسب نمی باشند چون باید هر کارکتر را به شکل جدا ترسیم کنند، که این کار هم وقت گیر بوده و همچنین برای این نوع از دستگاه مناسب نمی باشد .

اما اگر بخواهیم قالب ها بزرگتر را در نظر بگیریم که ضخامت قلم در این کار ها مهم نمی باشد این دسته از پلاترها می تواند به سادگی با رسم نقطه های مفرد پر شمار، گرافیک های پیکسلی بسیار خوبی ارائه دهد. به طور کامل تر اگر بخواهیم این گونه پلاتر ها را تعریف کنیم می توانیم بگوییم این پلاتر ها به راحتی می توانند ترسیم های بزرگ را برای شما ترسیم کنند . بهتر است به ادامه مقاله تعمیر پلاتر Samsung توجه فرمایید .

انواع پلاتر سامسونگ
رســام هـای الکـترواستاتـیکـی

دسته اخر پلاتر ها ، مانند چاپگرهای لیزری از بار الکتریسیته ساکن و پودر جوهر برای فعالیت خود استفاده می کنند. به بیان عامیانه تر، این گونه پلاترها ابتدا الگویی از نقطه های بار دار الکتریکی را روی کاغذ رسم می کنند و سپس  از پودر جوهر استفاده کرده و آن را حرارت می دهند.

کاربرد پلاترها

در حالت کلی کارکرد دستگاه پلاتر ان است که برای عملیات تکمیلی از لمینیتور جهت لمینت، پلات چاپ شده استفاده می کند. با لمینت کردن پلات چاپ شده براقیت اثر چاپی افزایش می یابد و حتی درمواردی باعث طول عمر اثر نیز می شود . قابلیت درج تصاویر بزرگ و با عرض بالا از توانایی هایدستگاه پلاتر محسوب می شود. همچنین چاپ نمودارها و نقشه ها از جمله کاربردهای دستگاه پلاتر است. پلات نقشه یکی از پر کاربردترین مصارف دستگاه پلاتر به شمار می رود .

پلاترها می توانند در کنار حفظ وضوح بالا روی ورق های بسیار بزرگ کاغذ کار کنند. آنها می توانند روی بخشی عظیمی از مواد صاف از جمله تخته سه لا ، آلومینیوم ، ورق استیل ، مقوا و پلاستیک چاپ کنند. پلاترها اجازه می دهند تا یک الگوی مشابه هزاران بار و بدون تخریب تصویر ترسیم شود .

به صورت کلی معایب پلاترها در مورد خلاصه می شود :

۱. پلاترها در مقایسه با یک چاپگر سنتی بسیار بزرگ هستند .

۲. پلاترها نیز نسبت به چاپگر سنتی بسیار گرانتر هستند .

بيشتر بدانيد : تعمیرات پلاتر Toshiba

چگونگی برطرف مشکلات دستگاه پلاتر

برای هر دستگاه پلاتری امکان این وجود دارد که مشکلاتی به وجود بیاید که باید آن ها را برطرف کرد تا بتوان دوباره از آن دستگاه استفاده کافی را برد . دستگاه پلاتر یکی از مهم ترین دستگاه های مورد استفاده در ادارات به حساب می آید که برطرف کردن مشکلات این دستگاه نیز باید به صورت تخصصی انجام  میگیرد به همین دلیل مجموعه آلفا باداشتن بهترین نیروها و تجهیزات آماده ارائه بهترین خدمات در جای جای نقاط شهر بزرگ تهران به شما عزیزان میباشد . همچنین امکان ارسال نیرو به نقاط ایران برای این مجموعه فراهم است و این تمایز این مجموعه با دیگران است .

کانون آلفا با تجربه و آگاهی که در این زمینه دارد می تواند به صورت تخصصی به برطرف کردن مشکلات دستگاه شما بپردازد . شما کاربر گرامی می توانید با اعتماد به این کانون دستگاه خود را به ما بسپارید تا تیم مهندسین ما با آگاهی خود به حل و برطرف کردن مشکل دستگاه شما بپردازد . امیدواریم از مقاله تعمیر پلاتر Samsung نهایت استفاده را برده باشید .