تعمیر پلاتر Toshiba

تعمیر پلاتر Toshiba
تعمیر پلاتر Toshiba

تعریف جامع برای توضیح این دستگاه می تواند چنین باشد که این دستگاه می تواند تصاویر خطی درست شده در نرم افزارهایی که خروجی خطی دارند را به صورت برش بر روی کاغذ منعکس کرده و امکان جداسازی طرح ها را برای ما فراهم می سازد .

کاربرد پلاتر

دستگاه پلاتر دستگاهی است که برای عملیات تکمیلی از لمینیتور جهت لمینت پلات چاپ شده استفاده می کند . با لمینت کردن پلات چاپ شده ، براقیت و روشنایی اثر چاپی بیشتر می شود . همان طور که می دانید با لمینت کردن عمر اثر چاپی نیز افزایش می یابد . توانایی ذخیره تصاویر بزرگ و با عرض بالا از جمله توانایی های دستگاه پلاتر به حساب می آید .

دسته بندی انواع پلاتر

پلاترها به دو گروه تقسیم می‌شوند .  آن‌هایی که از کاغذ خاصی با پوشش ویژه استفاده می‌کنند و الکترو استاتیک نامیده می‌شوند و پلاترهایی که از کاغذهای معمولی استفاده می‌کنند . این دستگاه بیشتر به منظور اتصال به کامپیوتر برای رسم چیزی که در سیستم کامپیوتر طراحی می‌شود ، ساخته شده‌ است .

بیشتر بدانید : تعمیر پلاتر HP

انواع مختلف پلاتر
انواع مختلف پلاتر

رسام های جوهر افشان

مانند چاپگرهای جوهر افشان معمولی ، البته در سایز بزرگتر بوده و قادر به ترسیم اشکال و حروف هستند .

رسام های قلمی

با استفاده از یک یا چند قلم رنگی ، خطوط را روی کاغذ یا رسانه‌ای شفاف ، رسم می‌کنند . این‌ دسته از رسام‌ها برای تهیه متن مناسب نیستند ، چون کاراکترها ظاهر ماشینی خواهند داشت و فقط با تعویض قلم می‌توان ضخامت خطوط را تغییر داد . اما در قالب‌ های بزرگتر که ضخامت قلم چندان مهم نیست ، می‌تواند رسم کند .

رسام های الکترواستاتیکی

مانند چاپگرهای لیزری از بار الکتریسیته ساکن و پودر جوهر استفاده می‌کنند . یعنی رسام‌های الکترواستاتیکی ابتدا الگویی از نقطه‌های باردار الکتریکی را روی کاغذ رسم می‌کنند و سپس از پودر جوهر استفاده کرده و آن را حرارت می‌دهند .

مشکلات پلاتر
مشکلات پلاتر

از جمله خرابی‌هایی که برای دستگاه پلاتر ممکن است ایجاد شود این است که گاهی نازل دستگاه شما می‌گیرد یا تسمه گیر می‌کند و این مشکل باید برطرف شود . مشکلات مربوط به جوهر افشان یا گیر کردن برگه و بسیاری مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری که ممکن است در طی کارکرد آن ایجاد شود .

از آن جایی که این وسیله بخشی از ماشین های اداری به حساب می آید و به عنوان نوعی پرینتر یا چاپگر نیز مطرح است ، کاربرد زیادی دارد و باید به مشکلات آن به صورت تخصصی و تحت نظر مهندسان رسیدگی شود .

کانون آلفا در مقاله تعمیر پلاتر  Toshiba تلاش می کند تا به شما کاربر گرامی راه حل هایی را برای حل مشکلات جزئی پلاتر شما ارائه دهد . در صورتی که در پلاتر شما مشکلاتی غیر قابل حل مشاهده شد ، می توانید با اعتماد به تخصص مهندسین این کانون دستگاه خود را در اختیار ما قرار دهید تا بتوانیم رضایت و اعتماد هرچه بیشتر شمارا به دست آوریم . کافیست اعتماد کنید …

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *