خرابی رنگ زمینه در دستگاه کپی
خرابی رنگ زمینه در دستگاه کپی

دستگاه کپی از ابزار جانبی کامپیوتر به حساب می آید که دارای کاربرد فراوان و مهمی می باشد . این دستگاه پر کاربرد طرفداران زیادی نیز دارد زیرا به کپی کردن اصل مدارک و برگه های مهم می پردازد که کاربرد مهمی برای ادارات و بعضی از منازل به حساب می آید .

این دستگاه مهم مخصوصا برای ادارات باید به خوبی مراقبت شود و این امکان وجود دارد که به مرور زمان دچار مشکل و نقصی شود . در این زمان کاربر مصرف کننده تصمیم به تعمیر دستگاه خود می گیرد تا بتواند دوباره از دستگاه خود استفاده لازم را ببرد .

کانون آلفا در این مقاله به شما کاربران عزیز اطلاعاتی درباره علل بهم ریختگی رنگ کپی ارائه می دهد که امیدواریم برای شما کاربر عزیز مطلب مفید و قابل استفاده ای باشد . کانون آلفا با سابقه در زمینه تعمیر انواع پرینتر و دستگاه کپی در خدمت شماست تا به سوالات و مشکلات شما رسیدگی کند .

بيشتر بدانيد : تعمیر دستگاه کپی کانن

به هم ریختگی رنگ پس زمینه در دستگاه کپی

به هم ریختگی رنگ پس زمینه در دستگاه کپی یکی از مواردی است که امکان دارد کاربران در هنگام چاپ این مشکل را مشاهده کنند . در صورت به وجود آمدن این اشکال، دستگاه برگه هایی را برای کاربر به چاپ می رساند که در آن به هم ریختگی رنگ در پس زمینه را  می توان مشاهده کرد . به طور کلی به هم ریختگی رنگ پس زمینه در برگه های خروجی دستگاه کپی امکان دارد به علت کثیفی دستگاه کپی یا قرارگیری نامناسب کاغذ در دستگاه باشد . در بعضی از مواقع هم ممکن است دستگاه دچار آسیب فیزیکی شده باشد که در آن صورت باید با تعویض قطعه مورد نظر مشکل را برطرف نمود .

خرابی رنگ زمینه در دستگاه کپی
علت به هم ریختگی رنگ پس زمینه در دستگاه کپی

۱. توزیع اتفاقی ذرات جوهر بر روی صفحه چاپ

۲. استفاده از کاغذهای مرطوب و یا نمدار در دستگاه کپی

۳. چاپ بر روی درزها

۴. عدم انجام سرویس های دوره ای دستگاه

۵. عدم انجام گردگیری های دوره ای دستگاه

۶. به هم ریختگی رنگ پس زمینه در دستگاه کپی

این گونه تعمیرات دستگاه کپی هر چه تخصصی تر صورت پذیرد قابل اطمینان تر است زیرا در صورت تعمیر توسط افراد نابلد امکان آن وجود دارد که آسیب های جبران ناپذیری به دستگاه شما وارد شود پس بهتر است در صورت هرگونه مشکل در این زمینه دستگاه خود را به متخصصین در این زمینه بسپارید .

بيشتر بدانيد : تعمیر دستگاه کپی Ricoh

راه حل هایی کوتاه و متخصر برای تعمیر دستگاه کپی در این زمینه

۱. در هنگامی که به هم ریختگی رنگ پس زمینه تمامی سطح یک صفحه  چاپ شده را در برگرفته باشد بهتر است کیفیت وضوح چاپ را از طریق نرم افزار تغییر دهید . همچنین می توانید مشخصات چاپگر خود را تغییر دهید .

۲. اگر به هم ریختگی رنگ پس زمینه روی یک پاکت اتفاق می افتد ، چیدمان چاپ را تغییر دهید تا از چاپ روی بخش هایی که در پشت آن ها درزهای روی هم قرار گرفته وجود دارد، پیشگیری  شود زیرا در حالت کلی چاپ کردن روی درزها می تواند مشکل ساز باشد .

۳. در صورتی که  اشکال به هم ریختگی رنگ پس زمینه در دستگاه کپی ناشی از وجود رطوبت در برگه های مورد استفاده است بهتر است کاغذ دیگری را امتحان کنید. برای جلوگیری از رطوبت در کاغذ بهتر است بسته های کاغذ را باز کنید و پس از استفاده نیز به خوبی بسته بندی کنید تا از نفوذ رطوبت به داخل بسته پیشگیری شود .

سیاه بودن رنگ زمینه در دستگاه کپی
سیاه بودن رنگ زمینه در دستگاه کپی

گاهی هنگام استفاده از کپی به سیاه بودن رنگ زمینه در دستگاه کپی بر خورد می کنیم که این اتفاقا از کیفیت کپی کاسته و مصرف جوهر دستگاه را نیز افزایش می دهد. گاهی تصویر زمینه ی برگه های چاپی شما سیاه است در این صورت ممکن است کارتریج شما خراب شده باشد و نیاز به تعویض داشته باشد .

دمای نامناسب یا همان دما خیلی خشک یا خیلی مرطوب و سیاه بودن رنگ زمینه در دستگاه کپی از دیگر عواملی است که موجب سیاهی تصویر پس زمینه می شود . از طرفی این امکان نیز وجود دارد که شما از برگه ی نامناسبی و غیر استانداردی جهت چاپ استفاده کرده باشید .

بيشتر بدانيد : تعمیر دستگاه کپی دیجیتال

رفع مشکل سیاه بودن رنگ زمینه در دستگاه کپی

اگر میزان سایه پس زمینه به میزان غیرقابل قبولی افزایش یافته است بهتر است از کاغذی با وزن کمتر استفاده کنید و شرایط دستگاه را بازبینی کنید (شرایط خیلی خشک و رطوبت پایین یا خیل مرطوب و بیش از رطوبت نسبی ٨٠ ٪) می تواند به افزایش سایه پس زمینه منجر شود. و در نهایت نیز کارتریج تونر قدیمی را برداشته و کارتریج جدیدی نصب کنید .

کانون آلفا امیدوار است که با مطالعه مقاله خرابی رنگ زمینه در دستگاه کپی توانسته باشید به حل مشکل خود بپردازید . این کانون در تلاش است با علم و آگاهی که در این زمینه دارد بتواند به شما یاری برساند تا موجب رضایتمندی و اعتماد بیشترشما نسبت به این کانون شود .