بهترین زمان تعویض کارتریج

کارتریج چیست

بهترین زمان تعویض کارتریج

امروزه با در نظر گرفتن میزان بالای استفاده از دستگاه های پرینتر ، امکان مواجه شدن با مشکلات زیادی در این زمینه وجود دارد . بهترین زمان تعویض کارتریج یکی از ابهاماتی است که برای فعالان در این زمینه به وجود می آید که مجموعه آلفا و تیم تخصصی حاضر در این عرصه ، مقاله ای جامع و مفید در این مورد در اختیار شما عزیزان قرار می دهد .

کارتریج چیست

به عنوان منبع و جایگاه قرار گیری رنگ های چاپگر شناخته شده است . محفظه ای جوهر دستگاه در چاپگرهای جوهرافشان و محفظه ای پودر دستگاه در پرینترهای لیزری را کارتریج می گویند . در پرینترهای جوهرافشان ، انتقال دستور پرینت توسط جوهر و بوسیله هد کارتریج به روی کاغذ و در پرینترهای لیزری انتقال دستور پرینت به روی کاغذ توسط پودر و از طریق درام کارتریج انجام می شود . در نتیجه هد و درام در کارتریج های جوهری و لیزری ، وظیفه انتقال اطلاعات و چاپ آنها روی کاغذ را به وسیله مواد مصرفی عهده دار می باشند .

بیشتر بدانید : همه چیز درباره  کاغذ کش پرینتر

پرینترجوهرافشان
کارتریج پرینترهای جوهرافشان

بعضی از چاپگرهای جوهرافشان دارای یک کارتریج هستند که از دو قسمت هد و جوهر تشکیل شده است و در بقیه چاپگرهای جوهرافشان دو کارتریج وجود دارد که یک بخش آن دارای هد و بخش دیگر آن دارای جوهر است . چاپگرهای جوهرافشان به وسیله پاشیدن قطرات ریز جوهر روی یک صفحه کاغذ از طریق منافذ ریزی که در هد وجود دارد ، باعث تشکیل شدن تصاویر سیاه و سفید و رنگی می شود .

رنگ های اصلی در چاپگرهای جوهرافشان به سه رنگ اصلی آبی و قرمز و زرد که به همراه یک رنگ سیاه وجود دارد که برای تولید و چاپ متون یا تصاویر با رنگ مشکی به کار می رود . لازم به ذکراست بدانید که امکان دارد این چهار رنگ در کنار یکدیگر در کارتریج قرار بگیرند و یا امکان دارد سه رنگ اصلی در یک بخش و رنگ مشکی در بخش دیگر قرار گیرد . در چاپگرهای حرفه ای جوهرافشان این تعداد رنگ ، به شش رنگ می رسد که این روند افزایشی تعداد رنگ ها ، باعث وضوح و کیفیت بهتر تصاویر و متون بر روی صفحه می شود .

در گذشته رنگ های کارتریج در چاپگرهای جوهرافشان به صورت متصل بوده است ؛ به طوری که حتی در صورت تمام شدن یک رنگ ، شما مجبور به عوض کردن کل رنگ های کارتریج می شدید اما در چاپگرهای امروزی رنگ ها به صورت جدا در چاپگر قرار می گیرد و قابلیت آن را دارد که با تمام شدن یک رنگ شما تنها موظف به عوض کردن همان رنگ هستید نه تمامی رنگ ها .

بیشتر بدانید : چگونه کارتریج خود را شارژ کنیم ؟؟؟

کارتریج پرینترهای لیزری

در چاپگر های لیزری این کارتریج به دو قسمت اصلی تونر و درام تقسیم بندی می شود که گاهی در چاپگرها این دو بخش در یک قسمت یعنی یک کارتریج قرار دارد و در بعضی موارد نیز این دو بخش در دو قسمت مجزا یعنی در دو کارتریج قرار دارد که در هر صورت هر کدام از این قطعات روش های خاص خود را برای تعمیر دارند و هر نوع با یک روش جداگانه تعمیر می شوند .

پرینترلیزری
بهترین زمان تعویض کارتریج

در بیشتر پرینترها پیش از اتمام رنگ کارتریج پیامی برای کاربر مصرف کننده پرینتر ارسال می شود که در این صورت زمان تعویض کارتریج شما رسیده است . در سازمان ها و ادارات که استفاده از این دستگاه زیاد است ، عموماً اتمام رنگ کارتریج پس از چند ساعت اتفاق می افتد اما در مصارف خانگی زمان اتمام رنگ کارتریج حدود چند هفته  طول خواهد کشید . کاربر باید به این نکته توجه داشته باشد که زمان تعویض کارتریج دقیقا پس از دریافت پیام است .

دقت کنید تا هنگام  کم رنگ‌ شدن یا متوقف شدن چاپ ، کارتریج جدید را نصب نکنید و اگر کلمات به هنگام چاپ جا می‌افتند و یا کم رنگ هستند ، می توانید با درست توزیع کردن جوهر کیفیت چاپ خود را بالا ببرید . برای این کار باید جوهر درون کارتریج را درآورده و به آرامی تکان دهید تا جوهر به طور یکنواخت به همه جای کارتریج انتقال یابد و رنگ به صورت یکنواخت روی سطوح پخش شود .

بیشتر مطالعه کنید : بهترین زمان تعویض شارژ کارتریج چه زمانی است ؟؟؟

نکته

بیشتر کاربران به این باورند که می توانند با استفاده کم از پرینتر زمان شارژ کارتریج پرینتر را به تعویق بیندازند . مثلا اگر ماهی یک یا دو از چاپگرشان استفاده کنند می توانند تا چند سال از کارتریج شان استفاده نمایند اما عدم استفاده از پرینترهای رنگی به مدت طولانی ، منجربه خشک شدن جوهر آنها می شود که با خشک شدن رنگ های کارتریج حتی شارژ کردن آن نیز بی نتیجه است ، در نتیجه بهتر است هم در مورد میزان استفاده از دستگاه  خود و هم در مورد زمان شارژ کارتریج پرینترتان دقت کنید .

کانون آلفا در تلاش است با بالا بردن سطح دانش و آگاهی شما بتواند اعتماد شما را جلب کرده تا درصورت بروز مشکل بیشتر بتوانید به این کانون اعتماد کنید و ما نیز با به کارگیری تخصص خود بتوانیم رضایت شما مشتریان عزیز را بدست آوریم .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *