هارد دیسک دستگاه های کپی
هارد دیسک دستگاه های کپی

چرا دستگاه های کپی هارد دیسک دارند

به طور کلی هر دستگاه کپی دیجیتال که از سال 2002 تولید شده است ، دارای هارد دیسک می باشد . به طور مثال نسخه یا تکنولوژی موجود در یک رایانه شخصی ، تصاویری از هر سندی که اسکن شده ، کپی شده یا از طریق ایمیل فرستاده شده است ، ذخیره می کند . هارد دیسک دستگاه کپی در بیشتر موارد در دستگاه هایی پیدا می شود که در مراکز اداری و کپی قرار گرفته‎ اند و نیاز به برنامه های کاربردی چند منظوره دارند ، حجم زیادی از کار را انجام می دهند و توسط بسیاری از کاربران به اشتراک گذاشته می‎شوند . این بخش سبب قرار دادن دیسک های سخت در ماشین های کپی شده است. هارد دیسک به دستگاه کپی اجازه می دهد نیازهای چند منظوره خود را برآورده سازد و با پروژه های کپی، چاپ، فکس و اسکن هماهنگ شود .

هارد دیسک دستگاه کپی می تواند به کاربران بسیاری این امکان را می‎دهد تا در پروژه های خود ذخیره سازد . در این گونه موارد در هنگامی که یک کارمند در حال انجام کارهای پرینت است ، هارد دیسک می‎تواند اطلاعات مربوط به کارهای پرینت ، فکس و یا کپی های بعدی را ذخیره کرده است و زمانی که کار قبلی انجام شد ، به طور خودکار آنها را شروع کند. در این مقاله که توسط کانون آلفا تهیه و جمع آوری شده است قصد داریم تا شما را با اطلاعاتی در زمینه هارد دیسک دستگاه های کپی آشنا کنیم و به شما کاربر گرامی در جهت آشنایی بیشتر با این قسمت یاری برسانیم . این کانون با تیم مهندسین خود در خدمت شما کاربر گرامی می باشد تا بتوانیم موجب رضایتمندی شما را فراهم آوریم .

بيشتر بدانيد : سوالات مهم هنگام خرید دستگاه های کپی

فعالیت هارد دیسک دستگاه های کپی

به صورت کلی داده های ذخیره شده در یک هارد دیسک دستگاه کپی تا هنگامی که یکی از این دو مورد رخ می دهد ، به فعالیت خود ادامه می دهد که در موارد زیر قصد داریم تا شما را با این دو مورد آشنا کنیم و عبارتند از :

1. هنگامی که هارد دیسک به حداکثر ذخیره سازی و نگهداری اطلاعات خود می رسد ، روی داده های قدیمی تر و اطلاعاتی که در تاریخی قبل تر ذخیره شده است اطلاعات جدید نوشته می‎ شوند .

2. هر داده ای که بخشی روی آن نوشته نشود ، به صورت نامحدود باقی می ماند به جز آن که از طریق برنامه نرم افزاری از بین برود و حذف شود .

چرا باید نگران هارد دیسک دستگاه کپی یا پرینتر خود باشید
چرا باید نگران هارد دیسک دستگاه کپی یا پرینتر خود باشید

به سرقت رفتن اطلاعات توسط هکرها در حال حاضر نگرانی بسیاری را به همراه دارد که بر روی واحدهای امنیت اطلاعت سازمان ها تأثیر می ‎گذارد. هارد دیسک ها چون توانایی ذخیره فرآیندهای گذشته را دارند همواره به یکی از محل های آسیب پذیر در ادارات برای نفوذ هکرها تبدیل شده اند . هکرها در صورت دسترسی به این هارد دیسک ها به هیچ وجه از آن چشم پوشی نمی کنند و اطلاعاتی که در گذشته برای چاپ به هارد دیسک در ماشین های کپی منتقل شده است را مورد بررسی قرار می دهند .

بيشتر بدانيد : پرینتر چیست

رایج ترین ایرادات انواع هارد دیسک در دستگاه کپی

برای هر دستگاهی ممکن است که مشکلاتی به وجود بیاید . کانون آلفا در این بخش قصد دارد تا شما را با مشکلاتی که ممکن است در جهت هارد دیسک دستگاه های کپی به وجود بیاید آشنا کند و این ایرادات عبارتند از :

1. خرابی در فرم ویر

2. ایجاد بد سکتورهای مجازی در هارد

3. از بین رفتن ظرفیت و یا صفر شدن ظرفیت هارد

4. از کار افتادن و سوختن برد هارد

5. خرابی های اسپیندل موتور یا موتور هارد

6. نچرخیدن یا به حرکت در نیامدن هارد

7. خرابی موتور هارد دیسک

8. شنیدن صدای غیر متعارف و ناهنجار از هارد دیسک

9. خرابی یا به بروز مشکل در هد هارد

بيشتر بدانيد : تعمیرات هارد دیسک

پایان دادن به عمر مفید هارد دیسک دستگاه کپی
پایان دادن به عمر مفید هارد دیسک دستگاه کپی

1. نابود کردن هارد دیسک

2. ذخیره هارد دیسک در محل

3. داشتن هارد دیسکی که به شکل ماهرانه از بین رفته است .

چگونه اطلاعات هارد دیسک دستگاه کپی را از بین ببریم

برخی از پرینترها و دستگاه‎های کپی و اکثر دستگاه‌های چندمنظوره یک درایو سخت‌افزاری تعبیه‌ شده داخلی یا اختیاری دارند . این درایوهای سخت به دستگاه اجازه ذخیره و ایجاد یک صف برای مدیریت پروژه‎های پرینت چندگانه ، و پشتیبانی از عملیات محاسباتی را می‎دهند و قابلیت چندکاره بودن دستگاه را فراهم می‎کنند . اگر شما پرینتر یا دستگاه کپی خود را به فروش می‎رسانید ، ارتقا می‎دهید یا از دور خارج می‎کنید، باید هارد دیسک دستگاه را به‌ درستی نابود کنید تا اطمینان حاصل شود که هیچ اطلاعاتی نمی‌تواند بازیابی و استفاده شود .

1. حذف هارد دیسک : در اولین مورد باید پیش از فروش دستگاه ، هارد دیسک را جدا و نابود کنید و یا در یک جای امن نگه دارید . ارائه دهندگان خدمات چاپ می‎توانند هارد دیسک را از تجهیزاتتان جدا کنند و آن را به خودتان بسپارند . سپس شما می‎توانید خودتان آن را نابود کنید یا آن را در یک مکان امن ذخیره کنید تا بتوانید به آن دسترسی داشته باشید .

2. دوباره نویسی هارد دیسک : اطلاعات جدیدی روی آن ذخیره کنید . در این روش باید اطمینان حاصل کنید که اطلاعات کاملاً از میان رفته است یا دوباره اطلاعات جدید روی آن نوشته شده است .

3. امن سازی هارد دیسک : هارد دیسک دستگاه کپی را در حالت محافظت شده قرار دهید و کدگذاری کنید . بدین صورت که اطلاعات موجود در هارد دیسک خود محافظت شده باشد ، غیر شخصی بودن محتویات اطلاعات تأیید شود و در نهایت مشخص شود که دستگاه دارای هارد دیسک کد شده است .

بيشتر بدانيد : ارور های دستگاه کپی

امیدواریم از مطالعه مقاله هارد دیسک دستگاه های کپی لذت برده باشید .کانون آلفا با اعتبار و تخصصی که در زمینه دستگاه های پرینتر دارد آماده خدمت رسانی به شما را دارد تا در صورت بروز هرگونه مشکل یا سوالی در این زمینه سوالات خود را با تیم مهندسین ما در میان بگذارید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *