چرا پرینتر کمرنگ چاپ میکند
چرا پرینتر کمرنگ چاپ میکند

یکی از رایج ترین مشکلاتی که اغلب کاربران را با نگرانی های بسیاری رو به رو می کند کم رنگ شدن پرینت است. این مشکل اغلب در پرینتر های لیزری به وجود می آید. جوهر افشان ها معمولا به دلیل استفاده از جوهر در فرآیند پرینت با مشکلاتی این چنینی رو به رو نمی شوند.

در صورتی که شارژ کارتریج به دفعات تکرار شود و برای تعویض این قطعه با نمونه ی اورجینال اقدام نکنید شاهد بروز مشکل کم رنگ بودن پرینت خواهید بود. به طور کلی پرینتر های تک کاره به دلیل توان کاری پایین تر نسبت به پرینتر های چند کاره بیشتر با این مشکل رو به رو می شوند. در پرینتر های چند کاره هم این اختلال رایج است اما معمولا بعد از شارژ کارتریج برای بار دوم یا سوم شاهد افت کیفیت رنگ در پرینت خواهید بود.

علت اصلی کم رنگ بودن پرینت

به طور کلی سیستم داخلی پرینتر ها از حساسیت بسیار بالایی بهره مند هستند . نامرغوب بودن پودر تونر، اختلال در درام و مگنت کارتریج پرینتر کانن از دلایل کم رنگ بودن پرینت به شمار می روند . استفاده از پودر تونر نامرغوب یکی از اساسی ترین دلایل بروز این اختلال می باشد. سرویس به موقع و تمیز نگه داشتن قطعات نام برده از مهم ترین عواملی هستند که کیفیت چاپ اولیه دستگاه را به آن باز می گردانند . در ادامه به بررسی تمامی این قطعات و روش های رفع این مشکل می پردازیم . بهتر است تا انتهای مقاله چرا پرینتر کمرنگ چاپ میکند  با ما همراه باشید .

کانون آلفا با سابقه درخشان در قسمت عیب یابی و تعمیر دستگاه های کپی آماده خدمت رسانی به شما کاربر گرامی می باشد . این مجموعه با داشتن تیم متخصصین کار آزموده و فعال و به کارگیری بهترین و به روز ترین سخت افزار ها و نرم افزار آماده خدمت رسانی و پیشتبانی می باشد . در صورت به وجود آمدن هر گونه مشکل و سوال برای دستگاه کپی خود آن را با ما در میان بگذارید .

بيشتر بدانيد : بهترین زمان تعویض کارتریج

۱. نقش تونر در کم رنگ بودن پرینت

تونر مهم ترین بخش در چاپ می باشد . تونر در پرینتر های سیاه و سفید به رنگ مشکی می باشد. رنگ چاپ شده بر روی برگه حاصل وجود این پودر می باشد . اگر از تونر نامرغوب استفاده کنید به دفعات شاهد بی کیفیت بودن چاپ و کم رنگ بودن پرینت خواهید بود . به یاد داشته باشید در صورتی که کارتریج در فواصل زمانی کوتاه مدت به شارژ نیاز پیدا می کند احتمال اینکه دستگاه شما دچار مشکل تونر ریزی شده باشد بسیار است .

شارژ تونر و رفع اختلال تونر ریزی تنها باید توسط واحد تعمیرات پرینتر و با حضور نیروی متخصص انجام شود . به یاد داشته باشید کارتریج ها تا مدت محدودی قابلیت شارژ دارند و پس از استفاده های مداوم لازم است تعویض شوند . استفاده از تونر و کارتریج اورجینال کیفیت چاپ اولیه را به دستگاه بر می گرداند .

کم رنگ بودن پرینت در بیشتر موارد به دلایل زیادی امکان دارد که به وجود بیاید . یکی از این دلایل کم رنگ بودن پرینت نامرغوب بودن تونر مورد استفاده می شود . در هنگامی که درام دچار آسیب فیزیکی شود نیز پرینت کم رنگ می شود . درام درای سطح حساسی می باشد و در صورتی که دچار خط و خش شود بر فرآیند چاپ موثر می باشد.

تاثیر درام بر کم رنگ بودن پرینت
۲. تاثیر درام بر کم رنگ بودن پرینت

درام یکی از مهم ترین قطعات در کم رنگ بودن پرینت به شمار می رود . همان طور که می دانید درام قطعه ای است که وظیفه ی انتقال تصاویر بر روی برگه را به عهده دارد . به طور کلی وظیفه ی چاپ نهایی تصویر بر روی برگه به عهده ی درام می باشد .

هر گونه آسیب دیدگی درام تاثیر مستقیمی بر کیفیت چاپ دارد . برای مثال سطح حساس درام زمانی که برگه ها هماره با منگنه وارد دستگاه بشوند آسیب جدی دیده و فرآیند چاپ را با مشکل مواجه می کند. خرابی درام باعث می شود تونر به درستی بر روی جایگاه های مورد نظر ثبت نشود که همین امر کم رنگ بودن پرینت را در پی دارد .

در نهایت برای حفظ کیفیت و کارایی پرینتر لازم است پس از هر سه بار شارژ کارتریج برای تعویض درام دستگاه خود اقدام کنید. درام جزء اصلی دستگاه پرینتر لیزری است که نقش انتقال دهنده ی تصویر از پرینتر به روی کاغذ برای تولید چاپ نهایی را بر عهده دارد و به همین دلیل اختلال در عملکرد این قطعه فرآیند چاپ را با مشکل مواجه کرده و باعث کم رنگ بودن پرینت می شود.

بيشتر بدانيد : تفاوت پرینتر جوهری و لیزری

۳. مگنت و کم رنگ بودن چاپ

کثیف شدن مگنت و داکتر بلید که مرور زمان و بر اثر استفاده های مکرر به وجود می آید یکی از دلایل کم رنگ بودن پرینت به شمار می رود . مگنت در پرینتر وظیفه ی جذب تونر و انتقال آن بر روی نقاط تعیین شده توسط درام را بر عهده دارد . به همین علت هرگونه اختلال در این قطعه باعث شده تونر به درستی جذب نشود  و تنها در نقاطی پراکنده وجود داشته باشد . کثیفی و لکه های روی مگنت پرینت یکی از دلایلی است که منجر کم رنگ بودن پرینت می شود.

در هنگامی که مگنت پرینتر کونیکا مینولتا دچار آسیب شود انتقال تونر بر روی درام به درستی انجام نشده است و سرانجام  با مشکل کم رنگ بودن پرینت مواجه می شوید . سرویس به موقع و تمیز نگه داشتن قطعات نام برده از مهم ترین عواملی هستند که کیفیت چاپ اولیه دستگاه را به آن باز می گردانند . در نهایت برای تعویض قطعات لازم است حتما از نمونه ی اورجینال استفاده نمایید.

بيشتر بدانيد : بهترین پرینتر های خانگی

نکات مهم در رفع مشکل کم رنگ بودن پرینت
۴. نکات مهم در رفع مشکل کم رنگ بودن پرینت

استفاده از قطعات اورجینال از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. قطعات تقلبی به دلیل قیمت پایین تری که دارند کیفیت کمتری را نیز در اختیار شما قرار می دهد ارائه  و به همین دلیل در اکثر موارد کیفیت و کارایی مطلوب و مناسبی ارائه نمی کنند. همچنین توجه داشته باشید که دستگاه خود را از کجا و با چه گارانتی تهیه میکنید، چرا که پس از بروز کوچکترین مشکلی برای ما دردسر بوجود نیاید . از پرینتر خود نهایت مراقبت را به عمل آورید تا در معرض ضربه و آسیب قرار نگیرد ، توجه داشته باشید که گرد و خاک میتواند به داخل دستگاه شما نفوذ کند و باعث بروز مشکل شود ، هر چند روز یکبار بهتر است که پرینتر خود را گردگیری کنید . در مرحله آخر به موقع کارتریج دستگه خود را شارژ نموده و پس از انجام چند بار شارژ کارتریج رو تعویض کنید چرا که کارتریج پس از چند بار شارژ کردن دستگاه کیفیت خود را از دست میدهد .

کانون آلفا در تلاش است با بالا بردن سطح دانش و آگاهی شما بتواند اعتماد شما را جلب کرده تا درصورت بروز مشکل بیشتر بتوانید به این کانون اعتماد کنید و ما نیز با به کارگیری تخصص خود بتوانیم رضایت شما مشتری عزیز را بدست آوریم . امیدواریم از مقاله چرا پرینتر کمرنگ چاپ میکند نهایت استفاده را برده باشید .