تعمیر پرینتر Epson
تعمیر پرینتر Epson

مقاله  چگونگی تعمیر پرینتر Epson ، توسط تیم تخصصی مجموعه ی آلفا در جهت رفع مشکلات شما کاربران محترم ، در این عرصه گردآوری شده است تا بتوانند اطلاعاتی در رابطه با پرینتر های EPSON در اختیار شما کاربران عزیز قرار دهند . پس برای کسب اطلاعات بیشتر به ادامه مطلب ارائه شده بپردازید .

پرینترچیست ؟

پرینتر وسیله ای از تجهیزات جانبی رایانه است که به کاربر این امکان را می دهد تا بتواند تصویر نمایش داده شده بر روی صفحه مانیتور را بر روی کاغذ چاپ کند .در زبان فارسی از این ابزار به عنوان چاپگر یاد می شود . به احتمال زیاد تا کنون همه ما با پرینتر سر و کار داشته ایم و یا حتی یه بار این وسبله را مشاهده کردیم . پرینتر ها دارای انواع مختلفی هستند که تمامی آنها وظیفه پرینت کردن را بر عهده دارند ولی تفاوت آنها در نوع چاپ آنها و نوع رنگ آن هاست ، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا درباره پرینتر ها و انواع آنها اطلاعاتی را دریافت کنید .

بیشتر بدانید : تعمیرات پرینتر پاناسونیک چگونه صورت میگیرد ؟؟

انواع پرینترهای موجود

چاپگرهای جوهر افشان در دهه 1980 ساخته و روانه بازار فروش گردید . این محصول در همان ابتدای ارائه خود توانست جایگاه بسیار خوبی در بین تجهیزات مفید و پرکاربرد پیدا کند . این نوع پرینتر با تحول جدیدی که در ساختار خود  یعنی امکان اتصال به دوربین های دیجیتال داشت ، توانست باعث پیشرفت چشمگیر چاپ عکس توسط چاپگرها شود زیرا این کار باعث بالا بردن کیفیت تصویر بر روی کاغذ چاپ شد .

پرینتر های لیرزی دارای ویژگی تک رنگ بودن و کیفیت بالای چاپ هستند . از این نوع چاپگر در حجم بالای چاپ استفاده می شود زیرا این پرینترها دارای حافظه و سینی محل استقرار کاغذ است .

یکی از بهترین چاپگرهای لیرزی ، چاپگر لیرزی رنگی است که توانایی آن را دارند متون و تصاویر را باکیفیت بالا و با سرعت مناسب پرینت کرده و در اختیار کاربر قرار دهد . این ویژگی دستگاه و همچنین قیمت مناسب آن باعث شده است تا کاربران زیادی مصرف کننده این نوع چاپگر باشند .

تعمیر پرینتر epson
تعمیرات پرینتر Epson

تعمیرات پرینتر کار تخصصی است که نیاز به آموزش و علم و تخصص در این زمینه دارد اما ما در این مقاله که توسط کانون آلفا تهیه شده است به حل برخی از مشکلات پرینترها می پردازیم تا شما کاربران محترم بتوانید با مطالعه این مقاله به برطرف کردن این مشکلات در دستگاه خود بپردازید .

هنگامی که کیفیت تصویر پرینت شده بسیار پایین است

در بعضی از موارد ، نازل جوهر در پرینترهای جوهرافشان دچار مشکل و مسدودیت می شود و باعث می شود تا چاپگر رنگ ها را به صورت اشتباه پرینت کند و یا کیفیت عکس پایین بیاید که در این صورت با پاک کردن هد دستگاه مشکل شما حل خواهد شد . ممکن است این کاهش کیفیت به تمام شدن جوهر یا کم شدن آن مربوط باشد ، یک سری از دستگاه ها ارور اتمام جوهر یا کارتریج را به شما میدهند و یک سری از دستگاه ها اینگونه نیستند . برای اطمینان بیشتر قبل از انجام هرکاری ابتدا دستگاه خود را از نظر جوهر و یا کارتریج تست کنید .

بیشتر بدانید : بهترین زمان تعویض کارتریج چه موقعی است  ؟؟؟

هنگامی که هربار دستگاه پرینتر کاغذ سفید خارج می کند

در صورت بروز مشکل خروج کاغذ سفید از دستگاه پرینتر به گزینه کنترل پنل ویندوز کامپیوتر خود بروید و به بخش Devices and printers وارد شوید . در این بخش گزینه printing perferences را انتخاب کنید . اگر در این قسمت نمی توانید هیچ یک از گزینه های فعال کردن یا غیر فعال کردن به نام separator pages را مشاهده کنید ، بر روی گزینه properties  کلیک راست کنید .

در این بخش با ورود به بخش پیشرفته  Advanced بر روی گزینه اختصاصی separator page کلیک کنید و شروع به تنظیم کردن دستگاه خود کنید .

تمیزکردن هدکثیف دستگاه پرینتر
هنگامی که هد دستگاه کثیف باشد

در صورت بروز چنین مشکلی در دستگاه پرینتر خود مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید تا مشکل پرینتر شما برطرف شود :

کارتریج را با هد پرینتر به بیرون بیاورید .

یک پارچه و یا یک حوله ی کاغدی بدون پرز را آغشته به آب گرم کنید .

دستمال را به چهار قسمت مساوی تا کرده و در بین انگشتان یک دست نگه دارید .

بیشتر بدانید : تعمیرات پرینتر HP

با دست دیگر خود کارتریج را چندبار به آرامی روی دستمال بکشید . هد پرینت در پایین کارتریج قرار دارد که این کار کمک می کند جوهرهای خشک شده روی هد پاک شوند .

این کانون در تلاش است با افزایش علم و آگاهی شما کاربران در زمینه  تعمیر پرینتر Epson، بتواند به شما یاری برساند تا موجب رضایتمندی و اعتماد بیشتر شما نسبت به این مرکز شود . تیم آلفا با علم و تخصص کامل در این زمینه در خدمت شماست زیرا تنها هدف ما جلب رضایت شماست . فقط کافیست اعتماد کنید …